PISMO PRZEWODNIE

SZANOWNI PAŃSTWO


Nauczyciele języka angielskiego III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej mają przyjemność zaprosić Państwa wychowanków do udziału w XII Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych. W tym roku formuła konkursu jest nieco inna niż w latach ubiegłych. Nazwa konkursu w tym roku ulega zmodyfikowaniu na: Konkurs Języka Angielskiego (Bielsko-Biała Miastem Europy). Z okazji 70-tej rocznicy połączenia miast Bielsko i Biała, konkurs będzie również obejmował pytania dotyczące miasta Bielsko-Biała. Nagrody w konkursie ufundowali sponsorzy oraz wydawnictwa, z którymi współpracujemy.

Konkurs (na poziomie B2) organizowany jest z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego naszej szkoły i będzie przebiegał w dwóch etapach. Liczbę uczniów chętnych do udziału w konkursie na etapie szkolnym prosimy przesłać na adres: konkursang.podst@wp.plTermin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 marca 2021.


Pierwszy etap szkolny - odbędzie się 22 marca 2021 (poniedziałek) ok. godz. 9:00 (wg możliwości szkoły). W ramach niego uczniowie będą pisali test obejmujący zagadnienia gramatyczno-leksykalne oraz pytania z wiedzy o Bielsku-Białej. Test przewidziany jest na 45 min. Test zostanie wysłany pocztą elektroniczną na adres, z którego zgłaszaliście Państwo szkołę. Na tym etapie zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o sprawdzenie prac zgodnie z przesłanym kluczem oraz przesłanie wyników na podany adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 29 marca 2021. Lista osób zakwalifikowanych do etapu finałowego przesłana zostanie drogą mailową do nauczycieli zgłaszających uczniów do dnia 31 marca 2021.

Drugi etap odbędzie się 14 kwietnia 2021 (środa) o godzinie 8:00 (z przyczyn organizacyjnych prosimy o przybycie na godzinę 7:45 ) na terenie naszej szkoły. W części pisemnej, trwającej 60 min., uczniowie będą rozwiązywali test obejmujący część gramatyczno-leksykalną, czytanie ze zrozumieniem, słuchanie ze zrozumieniem oraz zagadnienia obejmujące wiedzę o mieście Bielsko-Biała.

Prace będą sprawdzane przez pracowników naszej szkoły.

Rozdanie nagród odbędzie się 29 kwietnia 2021 (czwartek) o godzinie 13.00.

Pragniemy zapewnić Państwa, że zorganizowanie konkursu ma na celu zmotywowanie i zachęcenie uczniów do nauki języka angielskiego.

Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny, a na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej LO im. S. Żeromskiego: www.zeromski3lo.edu.pl

Z uwagi na sytuację epidemiczną podane terminy oraz formy przeprowadzenia konkursu i rozdania nagród mogą ulec zmianie. O wszystkich zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco na stronie internetowej szkoły: www.zeromski3lo.edu.pl

Uczniowie będący laureatami i finalistami konkursu mogą uzyskać dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół średnich.

Uczniowie, którzy nie odebrali nagród i dyplomów za zeszłoroczny konkurs mogą to uczynić podczas drugiego etapu konkursu, tj. 14 kwietnia 2021.

Linki do stron z informacjami na temat Bielska-Białej:

http://it.bielsko.pl/history-of-the-city/

https://sztetl.org.pl/en/towns/b/407-bielsko-biala/96-local-history/69637-local-history

https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Bielsko-Bia%C5%82a

https://bielsko-biala.pl/en/city-history