Erasmus plus - STAMBUŁ

Pierwszy wyjazd w ramach programu Erasmus Plus już za nami. W dniach 2 – 9 grudnia 2018, trzy nauczycielki i siedmioro uczniów naszego liceum ( Ania, Karina, Paulina i Weronika z IIe, Miłosz z IIa, Adrian i Łukasz z Ia ) przebywali w Turcji, realizując projekt Counselling at Schools.

Nasz pobyt w Stambule, mieście niezmiernie fascynującym, w którym historia przeplata się z nowoczesnością,, wypełniony był ogromną ilością wydarzeń. Przede wszystkim realizowaliśmy razem z naszymi bułgarskimi, rumuńskimi i tureckimi partnerami zadania projektowe, np. wizyty na Uniwersytecie Boḡaziçi, w szpitalu czy w fabryce obuwia, spotkanie z Panią Yesim Vardar, menadżerem w jednym z największych tureckich banków. Wzięliśmy udział w wielu warsztatach i sami prezentowaliśmy wyniki naszej pracy.

Wyjazd to nie tylko praca. Udało nam się zwiedzić historyczne serce Stambułu, odwiedziliśmy pałac sułtański Topkapi, Błękitny Meczet i muzeum Haghia Sophia. Piękną panoramę miasta podziwialiśmy z pokładu statku w czasie rejsu po Bosforze. Mieliśmy wiele okazji do spróbowania przepysznych potraw kuchni tureckiej.

erasmus everyone

Pełną relację z wyjazdu znajdziecie w zakładce Erasmus Plus – Wizyty – Turcja.