A. Kaczorowski znów w Żeromie.
Aleksander Kaczorowski w Żeromie po raz kolejny...
17 czerwca mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole po raz kolejny pisarza, reportażystę i tłumacza Aleksandra Kaczorowskiego. Spotkanie było wyjątkową okazją do bezpośredniej rozmowy z autorem oraz poznania kulis jego pracy literackiej i dziennikarskiej.

Podczas
wydarzenia uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji, zadając pytania
dotyczące twórczości pisarza, jego doświadczeń związanych z
dziennikarstwem oraz inspirujących osób, które spotkał na swojej drodze
zawodowej. W trakcie rozmowy poruszone zostały również zagadnienia
związane z literaturą czeską, biografiami wybitnych twórców,
wykorzystaniem sztucznej inteligencji w procesie twórczym, a także
wyzwaniami i emocjami towarzyszącymi pisaniu biografii.

Serdecznie dziękujemy Panu Profesorowi
Jerzemu Markowi za zorganizowanie tego wyjątkowego spotkania, a Panu
Aleksandrowi Kaczorowskiemu za przyjęcie zaproszenia i podzielenie się
swoją wiedzą oraz doświadczeniem.
Mamy nadzieję, że
w przyszłości będziemy mieli okazję ponownie gościć Pana Aleksandra
Kaczorowskiego i uczestniczyć w równie ciekawych rozmowach o
literaturze, kulturze i współczesnym świecie.
.gif)
