WYNIKI MATUR 2021

UWAGA!

Zaświadczenia o wynikach matur będzie można odebrać w poniedziałek 5 lipca od godziny 12.00 do 14.00 w sali 17 w budynku III LO . W pozostałe dni w godzinach pracy sekretariatu.

Odbiór zaświadczeń przez osoby trzecie możliwy jest tylko za okazaniem potwierdzonego upoważnienia.

Bielsko-Biała miastem Europy; konkurs języka angielskiego

Bielsko-Biała miastem Europy; konkurs języka angielskiego

W dniu 16 czerwca bieżącego roku miało miejsce podsumowanie kolejnej edycji konkursów języka angielskiego, która w tym roku odbyła się pod hasłem „Bielsko-Biała Miastem Europy”. Licealiści walczyli o zwycięstwo po raz czternasty, a uczniowie szkół podstawowych po raz dwunasty wzięli udział w konkursie organizowanym przez nauczycieli języka angielskiego III LO im. S. Żeromskiego. Uczestnicy konkursu prezentowali bardzo wysoki poziom i poradzili sobie nie tylko z zadaniami sprawdzającymi znajomość języka angielskiego, ale wykazali się sporą wiedzą o naszym mieście.W ten sposób uczestnicy mogli wziąć symboliczny udział w obchodach 70 rocznicy połaczenia Bielska i Białej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i dziękujemy nauczycielom, którzy pomimo trudnych warunków spowodowanych pandemią przygotowali swoich uczniów do konkursu i zaangażowali się w przeprowadzenie zawodów pierwszego stopnia w swoich szkołach.

 

Do zobaczenia w przyszłym roku.

Kursy prawa jazdy

Kursy prawa jazdy ze zniżką dla uczniów III LO

Od wielu lat współpracujemy ze szkołą RockAuto. Dla uczniów III LO szkoła oferuje różnorakie zniżki. Zaiteresowanych odsyłamy do strony www: http://www.rock.auto.pl/

Sukcesy olimpijskie

Dobiega końca tegoroczny maraton olimpijski w ramach inicjatywy COPTIOSH, organizowanej we współpracy z Uniwersytetem w Białymstoku. Nasi uczniowie podjęli rywalizację w  kolejnych pięciu ogólnopolskich olimpiadach: Wiedzy Historycznej, Wiedzy o Unii Europejskiej, Wiedzy o Prawach Człowieka, Wiedzy o III RP oraz Wiedzy o Społeczeństwie.

Byli to:Sonia Strzygockaz klasy 3 c, Tymoteusz Dadok, Patrycja Żebranowicz z klasy 2 cp, Martyna Szostek z klasy 2 cg, Łukasz Matejko i Michał Pezda z klasy 1 c. Wszystkim  uczestnikom gratulujemy talentów, zapału i zdobytych doświadczeń.

W tym trudnym dla nas roku, szczególnie gratulujemy Martynie Szostek, która uzyskała tytuł laureatki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie oraz Soni Strzygockiej - multilaureatce Olimpiad: Wiedzy o III RP, Wiedzy o Prawach Człowieka oraz Wiedzy o Społeczeństwie.

Sonia zdobyła także tytuł laureatki Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, w której tytuł finalistki uzyskała inna uczennica z klasy 2 cg Julia Grduk.

Sonia Strzygocka brała także udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej " Gwiezdny Krąg", który przyniósł jej tytuł finalistki.

Dziękujemy wszystkim wyróżnionym oraz ich opiekunowi Pani Izabeli Podlewskiej-Lasler.

Tydzień OTWARTY

UWAGA; TYDZIEŃ OTWARTY RUSZA...

 

Zapraszamy wszystkich na Tydzień otwarty.

Pokażemy Wam naszą szkołę oraz przekażemy istotne informacje poprzez filmiki na Youtube publikowane od 26.04 do 02.05.

Kanał na YouTube: www.youtube.com/channel/UC5_rpxu6y3B9AssQ5eDac7A

Będziemy również na Discordzie! Tam możecie zadać nam pytania na żywo czy na kanale tekstowym. 

Zaproszenie do naszego serwera: discord.gg/hSvNdgCAgm

Szczegółowy harmonogram dyżurów na Discordzie: 

  • 29.04 godz. 15:00 - 18:00 -> uczniowie z matfiza
  • 30.04 godz. 15:00 - 18:00 -> uczniowie z biolchemu
  • 04.05 godz. 15:00 - 18:00 -> uczniowie z humana
  • 05.05 godz. 15:00 - 18:00 -> uczniowie z matgeo
  • 06.05 godz. 15:00 - 18:00 -> różni uczniowie
  • 07.05 godz. 15:00 - 18:00 -> różni uczniowie

A backstage z przygotowań do dni otwartych pokażemy na Instagramie samorządowym: www.instagram.com/su_lo3_bb/