Rok szkolny 2014/2015

Witamy wszystkich zainteresowanych wydarzeniami sportowymi naszej szkoły. Rozpoczął się kolejny rok sportowy, jak zawsze od lekkiej atletyki.

Wrzesień

Drużynowa Liga Lekkoatletyczna - I rzut jesienny

W dniu 24 września 2014 roku na stadionie lekkoatletycznym BBOSiR odbyły się zawody lekkoatletyczne dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach uczestniczyły 22 zespoły dziewcząt oraz 24 drużyny chłopców /518 uczestników/.

Szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt pod opieką Grażyny Filipiak i chłopców pod opieką Grzegorza Muszyńskiego.

Dziewczęta zajęły II miejsce w mieście i rejonie przegrywając jedynie z II LO im. A. Asnyka, a wyprzedzając I LO im. M. Kopernika w mieście i ZS Elektryczno- Mechanicznych z Żywca w rejonie.

Startowały w składzie:

100m - Iwona Kwiecień, Katarzyna Kutny, Magdalena Żak

400m - Jagoda Drwięga, Julia Dopierała, Sonia Dybczak

800m - Karolina Jaromin - I miejsce indywidualnie, Świst Magdalena, Joanna Frukacz

skok w dal - Duda Marta, Katarzyna Wąś

pchnięcie kulą - Żur Barbara, Gembala Karolina, Chełstowska Justyna

sztafeta 4x100m - Katarzyna Kutny, Iwona Kwiecień, Magdalena Żak, Sonia Dybczak

Nasi lekkoatleci wywalczyli 4 miejsce w mieście.

zdjecie 1a

zdjecie 2a

zdjecie 3a

Drużynowe biegi przełajowe

W dniu 30.09.2014 roku na stadionie w Wapienicy odbyły się zawody w biegach przełajowych, w których wzięło udział 12 zespołów SPG dziewcząt i 13 drużyn SPG chłopców.

Szkołę reprezentowały dziewczęta pod opieką Grażyny Filipiak, zdobywając II miejsce po LO Asnyka, a przed  ZS Ekonomicznych.

Biegały w składzie:

Karolina Jaromin, Joanna Frukacz, Dopierała Julia, Dagmara Duleba, Katarzyna Kutny, Beata Dudzik.

Dziewczyny awansowały do zawodów na szczeblu rejonowym, które odbyły się 16.10.2014 i zajęły tam:

V miejse biegając w składzie: Karolina Jaromin, Sara Dutka, Julia Dopierała, Magdalena Świst, Jagoda Drwięga i Dagmara Duleba.

zdjecie 4a

zdjecie 5a

zdjecie 6a

Październik

W dniu 28 października 2014 roku w hali sportowej BBOSiR „Victoria” odbyłysię zawody tenisa stołowego  szkół ponadgimnazjalnych.

W zawodach uczestniczyło 20 zespołów dziewcząt oraz 24 drużyny chłopców /129 uczestników/.

Szkołę reprezentowały dziewczęta pod opieką Grażyny Filipiak i chłopcy pod opieką Grzegorza Muszyńskiego.

Oba nasze zespoły okazały się bezkonkurencyjne i oba wygrały swoje kategorie zdobywając tytuły Mistrzów Miasta i awans do zawodów rejonowych.

Nasze mistrzynie to:

Anna Herma, Małgorzata Poręba, Magdalena Ponc i Justyna Szkorupa

i nasi mistrzowie:

Krystian Prochot - 1 miejsce indywidualnie, Michał Pszonka - 2 miejsce ondywidualnie oraz Mateusz Gałka i Tomasz Harat.

Dla naszej szkoły był to piękny dzień i wielki sukces.

Teraz trzymamy kciuki za podobny w rejonach, które odbędą się  6 listopada.

zdjecie 7a

zdjecie 8a

zdjecie 9a

Rejony były również dla nas szczęśliwe.

Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców zajęła II miejsce.

zd3

Zima to czas gier zespołowych - styczeń - marzec.

W tym roku szkolnym szczęśliwe okazały się  drużyny chłopców prowadzone przez

Grzegorza Muszyńskiego.

Męska reprezentacja naszej szkoły w koszykówce po raz drugi z rzędu była niepokonana w mieście zajmując I miejsce i awansowała do szczebla rejonowego, króry odbędzie się w Czechowicch - Dziedzicach.

W meczach finałowych nasi koszykarze pokonali Liceum V ( II miejsce ) i II LO im. Adama Asnyka (III miejsce).

W drużynie grali:

Bartosz Piecha - kapitan

Tymoteusz Baron, Szymon Kublin, Tomasz Cieślar, Kamil Jurzak, Wojciech Błaszczyk, Maksymiliam Wadoń, Jakub Porębski, Adam Kaliński, Adrian Stańczak, Olaf Staszkiewicz oraz Kordian Trojanowski.

Mecze na szczeblu rejonowym odbyły się 13 marca 2015 roku w Czechowicach Dziedzicach.

Obok naszych koszykarzy ( I miejsce) grały również drużyny ZS Tech.i Lic. z Czechowic (II miejsce ) oraz ZS Mechaniczno-Elektrycznych z Żywca ( IIImiejsce).

Wygrana na poziomie rejonowym i awans do półfinałów wojewódzkich drużyny z "Żeroma" to największy sukces naszej szkolnej koszykówki oby tak dalej!!!!

I nadszedł czas półfinałów....

9 kwietnia w Rybniku - Boguszowicach zostały rozegrane mecze półfinałowe pomiędzy szkolnymi reprezentacjami z Rybnika, Bielska- Białej, Raciborza i Jastrzębia Zdroju.Wszystkie mecze prezentowały wysoki poziom gry i dostarczyły  wielu emocji i wrażeń.

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

1 m - II LO Rybnik

2 m - III LO im.S. Żeromskiego w Bielsku - Białej

3 m - I LO Racibórz

4 m - ZS nr 6 z Jastrzębia Zdroju

Wszyscy kibice naszym chłopcom i oczywiście trenerowi składają gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów.

zd2

Rozgrywki w piłce ręcznej chłopców wygrała drużyna z LO im. Adama Asnyka przed LO V i naszą reprezentacją.

Piłkarze ręczni wywalczyli III miejsce, grając w składzie:

Paweł Sosgórnik - kapitan

Wojciech Puchała, Szymon Niesyt, Łukasz Boguszko, Przemysław Głuszek, Mikołaj Żywczok, Tomasz Cieślar, Tomasz Harat, Olaf Staszkiewicz, Jakub Caputa oraz Szymon Kublin.

zd1

Następnych emocji dostarczać nam będą pływacy. Już trzymamy za nich kciuki.

Kwiecień

Mistrzostwa Miasta w pływaniu

W dniu 16 kwietnia 2015 r. na krytej pływalni „Troclik” Beskidzkie WOPR, przy współpracy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zorganizowało „Otwarte Mistrzostwa Miasta Bielska-Białej w pływaniu Szkół Ponadgimnazjalnych”.

O 12 kompletów medali i dyplomów rywalizowało: 76 zawodników i 64 zawodniczki, reprezentujących

15 szkół. Puchar za zajęcie I miejsca w punktacji łącznej dziewcząt i chłopców zdobyło I LO im. Mikołaja Kopernika (217 punktów). II miejsce w tej klasyfikacji zajęło IV LO im. Komisji Edukacji Narodowej (155 punktów), a III miejsce – III LO im. Stefana Żeromskiego (153 punkty).

Nasz szkołę reprezentowali:

Bąk Karolina -II m. w stylu dowolnym

Owczarzy Agnieszka - I m. w stylu zmiennym (rekord szkoły)

Sztafety 4x50m dowolnym

I m  dziewczęta - w składzie : Bąk Karolina, Owczarzy Agnieszka, Jarek Anna i Świerczek Magdalena

III m chłopcy - w składzie:

oraz

Wizner Oliwia, Stańczak Adrian,Żaczek Bartłomiej,Krupa Klaudia, Mikołajczyk Maja, Zaręba Maria, Drwięga Jagoda, Gębala Karolina, Górny Robert, Konecki Piotr,  Faruga Filip, Knyps Tymoteusz, Fudala Michał,Froń Anita, Sikora Zofia, Cieślar Tomasz, Majdak Wojciech,Marek Kamil,Bobiński Antoni, Herzyk Tomasz.

Dziękujemy za udany start.

Maj

to czas królowej sportu - lekkiej atletyki. Przed nami II rzut Drużynowej Ligii Lekkoatletycznej i biegi rozstawne tj. sztafety 4x100m oraz sztafeta szwedzka (100m,200m,300m,400m)

II rzut Drużynowej Ligii Lekkoatletycznej

W dniu 22 maja 2015 roku na stadionie lekkoatletycznym BBOSiR odbyły się zawody II rzutu ligi lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach uczestniczyło 16 zespołów dziewcząt oraz 18 zespołów chłopców /397 uczestników/.

Naszą szkołe reprezentowały drużyny dziewcząt (prowadzoną przez Grażynę Filipiak) i chłopców (prowadzoną przez Grzegorza Muszyńskiego)

Wśród dziewcząt na szczeblu miejskim I miejsce zajęło  LO im. A. Asnyka zdobywając 1184 p-kty przed  LO im. M. Kopernika 1001p-któw i naszą rekpezentacją, która zgromadziła 986 p-któw.