PISMO PRZEWODNIE

Bielsko-Biała 18 października 2013

SZANOWNI PAŃSTWO!


Nauczyciele języka angielskiego 
ZSO im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej mają przyjemność zaprosić Państwa wychowanków do udziału w VII Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych, który organizowany jest we współpracy z Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Bielsku-Białej. Nagrody w konkursie ufundował Dyrektor Zespołu Szkół oraz Szkoła Języków Obcych Oxford Centre w Bielsku-Białej.

Konkurs organizowany jest z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego naszej szkoły i będzie przebiegał w trzech etapach. Liczbę uczniów chętnych do udziału w konkursie na etapie szkolnym prosimy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa do 20 listopada 2013.


Pierwszy etap szkolny - odbędzie się 04 grudnia 2013 (środa) około godz. 9:00 (wg możliwości szkoły)W ramach niego uczniowie będą pisali test obejmujący zagadnienia gramatyczno-leksykalne. Test przewidziany jest na 45 min. Ilość kopii testu prześlemy zgodnie z Państwa zamówieniem na adres szkoły. Na tym etapie zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o sprawdzenie prac zgodnie z przesłanym kluczem oraz przesłanie wyników na podany adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia20 grudnia 2013. Lista osób zakwalifikowanych do drugiego etapu umieszczona zostanie na stronie internetowej: www.zeromski3lo.edu.pl. do dnia 04 stycznia 2014.

Drugi etap odbędzie się 13 lutego 2014 (czwartek) o godzinie 8:00 (z przyczyn organizacyjnych prosimy o przybycie na godzinę 7:45 ) na terenie naszej szkoły.  W części pisemnej, trwającej 60 min., uczniowie będą rozwiązywali test obejmujący część gramatyczno-leksykalną, czytanie ze zrozumieniem, słuchanie ze zrozumieniem oraz podstawowe zagadnienia obejmujące kulturę krajów anglojęzycznych. Prace będą sprawdzane przez pracowników naszej szkoły, a wyniki, wraz z zagadnieniami do finału, umieszczone zostaną na stronie internetowej: www.zeromski3lo.edu.pl. do dnia 27 lutego 2014.

W dniu 18 marca 2014 (wtorek)  w godzinach przedpołudniowych będzie miał miejsce finał konkursu i rozdanie nagród. Finał będzie obejmował rozmowę z native speaker’em ze Szkoły Języków Obcych Oxford Centre.

Pragniemy zapewnić Państwa, że zorganizowanie konkursu ma na celu zmotywowanie i zachęcenie uczniów do nauki języka angielskiego.

Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny, a na laureatów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkół oraz Szkołę Języków Obcych Oxford Centre w Bielsku‑Białej.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej LO im. S. Żeromskiego: www.zeromski3lo.edu.pl


Pozdrawiamy,
Brygida Rajca
Anna Trzopek