Pismo przewodnie

Nauczyciele języka angielskiego III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej mają przyjemność zaprosić Państwa wychowanków do udziału w XVII Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Ponadpodstawowych. 

Konkurs (na poziomie C2) organizowany jest z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego naszej szkoły i będzie przebiegał w dwóch etapach. Liczbę uczniów chętnych do udziału w konkursie na etapie szkolnym prosimy przesłać na adres:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lic@wp.pl Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30listopada 2023 roku.


Pierwszy etap szkolny - odbędzie się
12grudnia 2023 (wtorek) ok. godz. 9:00 (wg możliwości szkoły).  W ramach niego uczniowie będą pisali test obejmujący zagadnienia gramatyczno-leksykalne. Test przewidziany jest na 45 min. Test zostanie wysłany pocztą elektroniczną na adres, z którego zgłaszaliście Państwo szkołę. Na tym etapie zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o sprawdzenie prac zgodnie z przesłanym kluczem oraz przesłanie wyników na podany adres:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lic@wp.pl do dnia 23 grudnia 2023. Lista osób zakwalifikowanych do etapu finałowego przesłana zostanie drogą mailową do nauczycieli zgłaszających uczniów do dnia 09 stycznia 2024.

Drugi etap odbędzie się 13 marca2024 (środa) o godzinie 8:00 (z przyczyn organizacyjnych prosimy o przybycie na godzinę 7:45 ) na terenie naszej szkoły. W części pisemnej, trwającej 60 min., uczniowie będą rozwiązywali test obejmujący część gramatyczno-leksykalną, czytanie ze zrozumieniem, słuchanie ze zrozumieniem oraz podstawowe zagadnienia obejmujące kulturę krajów anglojęzycznych.

Prace będą sprawdzane przez pracowników naszej szkoły.

Rozdanie nagród odbędzie się 25 marca2024 (poniedziałek) . Ze względów organizacyjnych uczniowie odbierają nagrody i dyplomy jedynie podczas ceremonii podsumowującej konkurs. W późniejszym terminie nie będzie to możliwe.

Jeżeli któryś z ww. terminów pokrywa się z terminami innych konkursów lub egzaminów próbnych, prosimy o informację.

Pragniemy zapewnić Państwa, że zorganizowanie konkursu ma na celu zmotywowanie i zachęcenie uczniów do nauki języka angielskiego.

Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny, a na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej LO im. S. Żeromskiego: www.zeromski3lo.edu.pl