EKSPERYMENTY CHEMICZNE W RAMACH WSPÓŁPRACY Z UNIWERSYTETEM ŚLĄSKIM

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, a wraz z nim kolejny rok współpracy z Uniwersytetem Śląskim. Tym razem w ramach współpracy naszej szkoły z Wydziałem Chemii, uczniowie dwóch klas realizujących rozszerzenia z biologii i chemii, zostali w dniu 28.09.br. zaproszeni na uniwersytet. Podczas wizyty, dzięki uprzejmości pracowników Katedry Chemii Fizycznej i Katedry Chemii Nieorganicznej, mogliśmy zwiedzić laboratoria chemiczne oraz wziąć udział w pokazach chemicznych prowadzonych przez studentów i pracowników Wydziału, m.in. przez dr Mateusza Penkalę, który jest absolwentem naszego liceum.

Ze swojej strony chcieliśmy podziękować Dyrekcji oraz Pani dr hab. Marzenie Dzida, za umożliwienie zwiedzania Wydziału oraz jak zawsze duże zaangażowanie we współpracę z naszą szkołą.