Warsztaty prawnicze dla młodzieży

W ramach współpracy z UŚ odbywają się także warsztaty dla młodzieży klas II i III LO z tematyki prawa cywilnego. Zajęcia prowadzą studenci Koła Naukowego "Sapere Aude" przy Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego na Wydziale Prawa i Administracji UŚ w Katowicach. Uczniowie zapoznają się z arkanami prawniczej wiedzy z zakresu zagadnień, które dotyczą nas wszystkich, bo o ile z normami prawa karnego oby nigdy nie trzeba było mieć do czynienia, o tyle normy zawarte w kodeksach cywilnych, stosujemy - najczęściej nie zdając sobie z tego sprawy -  na co dzień. Pod okiem specjalistów uczniowie zgłębiali już zapisy prawa konsumenckiego i spadkowego, analizowali kazusy prawne, rozpatrywali reklamację oraz pisali testament.