Wizyta gimnazjalistów w Stambule

W dniach 21–28 kwietnia 2014 r. uczniowie klasy pierwszej Gimnazjum Dwujęzycznego nr. 2 wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S.Żeromskiego w Bielsku-Białej uczestniczyli w międzynarodowym projekcie, w ramach którego na zaproszenie stambulskiej sieci szkół Doga Koleji wyjechali do Turcji.

Dzieci mieszkały u gościnnych rodzin tureckich, które zapewniły młodzieży liczne atrakcje, miały okazję zwiedzić miasto i poznać walory odmiennej kultury, a przede wszystkim doskonalić umiejętność komunikowania się w języku angielskim.

Na potrzeby wyjazdu dzieci samodzielnie przygotowały prezentacje o swoim kraju i szkole, przedstawienie w języku angielskim oraz tańce narodowe. Brały udział w zajęciach lekcyjnych swoich tureckich kolegów i wraz z młodzieżą z innych krajów uświetnili tureckie święto narodowe. W trakcie tureckiego Children’s Day, wykonując wspólnie piosenkę Michaela Jacksona „ We are the world” biły światowy rekord, wpisany do księgi Guinessa.