Hiszpania 2014

„Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę”.

Te słowa św. Augustyna chyba najlepiej oddają myśli 35 uczniów naszej szkoły. Jeszcze w autokarze w drodze powrotnej z naszej włoskiej wyprawy zrodziła się myśl odwiedzenia kolejnego równie ciekawego i pięknego zakątka w Europie .

12.10.2014 – podróż za niejeden uśmiech.

No i zaczęło się. Rozpoczęliśmy naszą kolejną eskapadę – tym razem celem podróży była Katalonia, malowniczy region Hiszpanii położony na wybrzeżu Costa Brava. Zaplanowaliśmy, że ten wyjazd nie tylko ma nam dostarczyć niezapomnianych wrażeń ale, że również ma sprawdzić nasze umiejętności językowe, stąd zdecydowaliśmy się na skorzystanie we wszystkich odwiedzanych miejscach z przewodników anglojęzycznych. Sprawdzian zdaliśmy na szóstkę. W drodze do Hiszpanii postanowiliśmy odwiedzić, wprawdzie na krótko, ale także dwa jeszcze inne państwa europejskie Szwajcarie i Francję.