Sankt Petersburg

29 kwietnia uczniowie Liceum im. Żeromskiego oraz uczniowie z innych szkół wyjechali na wycieczkę do Sankt Petersburga oraz krajów nadbałtyckich.

Piękna pogoda umożliwiła zwiedzenie wszystkich zaplanowanych atrakcji. Zaczęliśmy  od Wilna, w którym spotkaliśmy zespół Golec uOrkiestra, zobaczyliśmy grób Piłsudskiego i dom Mickiewicza, w miejsce, w którym rozgrywa się akcja III części "Dziadów". Potem była   Łotwa z cudowną Rygą i Jurmałą, w której udaliśmy się na spacer brzegiem morza. Ruszyliśmy dalej aż do Petersburga, w którym mieliśmy możliwość oglądać najsłynniejsze dzieła malarskie w Ermitażu czy też podziwiać posiadłości Cara Piotra I. Cały czas towarzyszyło nam piękne słońce. Ostatniego dnia, kiedy już wróciliśmy do Polski, mogliśmy wypocząć nad jeziorem Szelment a wieczorem wspólnie pośpiewać przy ognisku. Wszyscy na pewno miło będziemy wspominać ten wyjazd.

Marzy nam się Moskwa, Lizbona i wiele innych miejsc, gdzie nasz jeszcze nie było.

Po kliknięciu na zdjęcie można obejrzeć galerię zdjęć z naszego wyjazdu.