Wizyta gości z Modi’in

W ubiegły poniedziałek nasze liceum stało się ponownie najcieplejszym i najbardziej gościnnym miejscem na mapie miasta, odbyło się tutaj bowiem drugie spotkanie w ramach polsko-izraelskiego projektu „Zachować pamięć- historia i kultura dwóch narodów”.

Odwiedziło nas 145 uczniów z liceum imienia Yitzhak’a Rabina z miasta Modi’in.  Spotkanie powstało na fundamencie idei współpracy i przyjaźni w budowaniu przyszłych relacji, przy zachowaniu pamięci wobec przeszłości. Uczniowie podzieleni na polsko-izraelskie grupy przeprowadzili warsztaty, które dotyczyły m.in. stereotypów narodowych oraz tańca ludowego. Najważniejsza i najbardziej inspirująca była jednak atmosfera przyjaźni i radości, którą młodzież roztaczała wokół siebie. Dzień zwieńczony został krótką uroczystością, podczas której mogliśmy dowiedzieć się więcej o miastach- Bielsku-Białej oraz Modi’in.

Dziękujemy zaangażowanym uczniom liceum i gimnazjum, bez których organizacja spotkania nie byłaby możliwa.