Pierwszy DZIEŃ z...

Już niedługo ruszamy z nowym cyklem wydarzeń pod ogólnym tytułem "Dzień z..." Tym razem będzie to ~Dzień z pasją~ a ciężar inauguracji weźmie na swoje barki uczeń klasy 2b Kacper Kupczak. Kacper wystąpił na tegorocznej edycji Festiwalu Nauki z prowokacyjnym wykładem "Dlaczego szkoła jest do bani". Teraz czas na jego kontynuację. Kacper tak charakteryzuje swój pomysł:

Szkoła, często w dzisiejszych czasach jest krytykowana za to, jak działa. Według niektórych opinii nie pozwala zdobyć niezbędnych, do tego, by sprostać wyzwaniom współczesnego świata umiejętności; koncentruje się na przeszłości; nie przygotowuje na przyszłość; wpaja działanie według schematu oraz ogranicza kreatywność i indywidualność. Z tego powodu, usiłuje się zmieniać sposób działania poszczególnych szkół. Kładzie się większy nacisk na zdolności indywidualne i interpersonalne. A zatem w czym szkoła, mogłaby być lepsza? Co stoi za sukcesami w nauce? Czy każdy z nas może dokonać realnej zmiany?

Na te i wiele innych pytań, postaram się odpowiedzieć w moim wykładzie w ramach "Dnia z pasją", przy okazji którego chciałbym zrealizować eksperyment, mający za zadanie zbadać wpływ pracy grupowej na sprawdzianach, na rozwój wiedzy i umiejętności uczniów.

 

Starujemy niebawem.