Nauka To Sztuka

Czujesz, że nauka jest obowiązkiem, a nie przyjemnością? Masz problemy z zapamiętywaniem i skutecznym powtarzaniem?

 

 

NaukaToSztuka to projekt społeczny realizowany w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Jesteśmy uczniami z LOIII, LOVIII i Liceum w Chmurze. Jesteśmy grupą przyjaciół zajmująca się rozpowszechnianiem metod efektywnego uczenia się wśród młodzieży. Projekt skierowany jest do wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a w szczególności klas VII, VIII i I liceum!

W ramach projektu przeprowadziliśmy prelekcje w klasach pierwszych LO III im. Stefana Żeromskiego. Poruszyliśmy takie tematy jak: sposoby skutecznego notowania (mapy myśli i metoda Cornella), jak powtarzać materiał, ale także przedstawiliśmy najważniejsze metody nauki (metoda fiszek Sebastiana Leitner’a, metoda pomodoro, metoda SWP oraz metoda testu zderzeniowego). Uczniowie mieli również możliwość poznania swoich dominujących półkul mózgowych, a także stylów nauki.

Skupiamy swoją działalność w mediach społecznościowych - prowadzimy Instagrama i TikToka, oraz własny podcast na platformie Spotify (nazwa poniżej!). Przeprowadzamy wywiady z ambitnymi ludźmi i osobami w temacie edukacji (np. uczennicą uczącą się za granicą dzięki programom stypendialnym). Już za niedługo ukaże się również nasz własny, darmowy e-book pt. „Nauka to sztuka – a my jesteśmy artystami!”. Skupia on najważniejsze zagadnienia na temat efektywnego uczenia się i będzie ogólnodostępną pomocą naukową dla uczniów, również możliwą do pobrania na stronie szkoły.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych działań!

Zuzia Pawlusiak i Maja Zając z 2d, członkinie zespołu Nauka ToSztuka.

!Media społecznościowe:

  • TikTok: naukatosztukazwzt
  • Spotify: NaukaToSztuka
  • Instagram: naukatosztukazwzt