Warsztaty PAKS po raz kolejny

Warsztaty w Klinice Serca

 

W dniach 17-18.04.2024, dwie uczennice naszej szkoły z klasy 2b miały przyjemność wziąć udział w warsztatach z kardiologi i kardiochirurgi dla licealistów, które były organizowane po raz kolejny przez American Heart of Poland w siedzibie Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca w Bielsku Białej. 

Pierwszego dnia nasze uczennice miały okazję przyglądać się zabiegowi wymiany zastawki w sercu metodą małoinwazyjną oraz brały udział w zajęciach z szycia chirurgicznego. Na koniec dnia wraz z innymi uczestnikami warsztatów mogły spróbować badać echo serca.

Kolejny dzień obejmował wizytę na sali operacyjnej podczas zabiegu na otwartym sercu, co zdecydowanie wszystkim się odobało najbardziej i wywarło największe wrażenie, a zakończył się profesjonalnym kursem pierwszej pomocy wraz z uzyskaniem stosownego certyfiaktu. Podczas tych dwóch dni dziewczyny spędziły czas w świetnej atmosferze w gronie specjalistów od kardiologi i kardiochirurgi oraz równieśników, a wrażenia z  pobytu w PAKS zostaną z nimi na długo.