ZWOLNIENI z TEORII 2021

ZWOLNIENI z TEORII

Od końca listopada piątka uczennic naszej szkoły (Karolina Stasica, Agata Kóska, Maja Grzegorz, Natalia Rusin z 2bp oraz Wiktoria Fajfer z 1c) działają, aby pomagać młodym ludziom z problemami związanymi ze zdrowiem psychicznym. Jeden z filmików dokumentujących pracę dziewcząt ma ponad 65 tysięcy wyświetleń, a informacje o projekcie udostępnili m. in Prezydent Miasta Bielska-Białej, czy Radio Bielsko. 

Opis projektu: 

Projekt “Between us“ funkcjonujący w ramach inicjatywy ZWOLNIENI z TEORII ma na celu uświadamianie rówieśnikom ich wartość i pokazanie jak zaakceptować swoje wady. Celem jest stworzenie społeczności zrzeszającej młodzież z różnych środowisk, w której mogliby oni czuć się komfortowo i niezależnie. Nasz cel osiągamy poprzez prowadzenie podcastu, Instagrama, kanału na Youtube czy Discorda. 

Opis problemu społecznego:

Młodzież obecnie nie ma odpowiedniego wsparcia psychologicznego, co skutkuje zaburzoną samooceną, chorobami psychicznymi i innymi negatywnymi postawami i zachowaniami. Media społecznościowe kreują wyidealizowany wizerunek ludzi, co prowadzi do kompleksów u nastolatków. Dążą oni do ideału, obniża to ich poczucie wartości i wywołuje stany depresyjne. Ponadto młodzież nie wykorzystuje swojego pełnego potencjału i nie umie dbać o swój stan wewnętrzny.

Media społecznościowe powodują także wyalienowanie ze świata, brak umiejętności porozumiewania się z ludźmi i nawiązywania nowych relacji w realu. System edukacyjny w naszych czasach także nie poświęca uwagi "problemom z życia wziętym", przez co dzisiejsza młodzież ma problemy z radzeniem sobie w wielu stresowych sytuacjach. Problem ten potwierdza wiele badań. Jest on także zauważalny przez samą młodzież, chociaż nie zawsze umie ona nazwać wyzwania, z którym się zmaga. Duża część osób nawet nie jest świadoma problemu lub nie wie jak sobie z nim radzić.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi naszej dzialalności.

Karolina Stasica

 

Wzmianki w mediach:

 

Linki do naszych mediów: